Kaloreita kertyy 1300-1600vrk. On todella hankalaa arvioida että syönkö liikaa vai liian vähän. Välillä palelee liikunnan tai syönnin jälkeen. Ennenvanhaan painoni on pudonnut nopeammin. Oisko syynä se että mittariin kolahti viimekesänä 40 vuotta? Kertokaa te muut kotona olijat miten syötte ja liikutte,oisin iloinen kun saisin apua.En haluaisi heittää tätä 7 viikkoa roskikseen siksi että motivaatio katoaa kun tuloksia ei tule ja kuitenkin löytyy reilusti läskiä mitä pudottaa.
Satun olemaan illan virkku ja aamun torkku ja se että laittaisin kellon soimaan aamulla tuntuu vastenmieliseltä, teen tunnin lenkin päivällä tai illalla, eilenkin tein pakkasesta huolimatta.
Klubiemannan viestia lukiessa tuli mieleen etta kylla kiloklubikin antaa suositukseksi alle 1500 kcal, jos on lyhyt ihminen niin eihan han kuluta samaa kuin 30 cm pidempi - tyokaverin kanssa naita lukuja juuri vertailtiin ja meilla on pituuseroa tuo kolkyt senttia. Miulle annetaan suositukseksi n. 1700 kcal ja hanelle oli n. 1300 kcal.