Ladataan...
Sähköpostiosoite
Salasana
kirjaudu
Tilaa uusi salasana
Täytä alla olevaan kenttään rekisteröitymisen yhteydessä antamasi sähköpostiosoite. Saat paluupostissa linkin, jota klikkaamalla saat uuden salasanan.
Sähköpostiosoite
ruoka
liikunta
edistyminen
foorumi
ARTIKKELIT
|
ASIANTUNTIJAT
|
reseptit
|
tutustu
|
REKISTERÖIDY
OMAT TIEDOT
Kiloklubin keskustelut
>
Onnistumiset
> -10 kg ja BMI alle 25
Otsikko
Viesti
Lisää hymiöitä
Lihavoitu
Kursiivi
Alleviivaus
Yliviivaus
Lainaus
Kappale
linkki
Voit lisätä hymiön klikkaamalla sitä.
[b]
lihavoitu
[/b]
[i]
kursiivi
[/i]
[u]
alleviivattu
[/u]
[quote]lainattu teksti[/quote]
Merkitse suosikiksi
Poista suosikeista
-10 kg ja BMI alle 25
Marjiz
perjantaina, 10. huhtikuuta 2009 klo 17:27
Tänään se sitten tapahtui; vaaka näytti painoa 72.0kg ja bmi 24.9
!!
Painontarkkailun aloitin viime jouluna 82kg:n painosta, ja tänne kiloklubiin kirjauduin tammikuun alkupuolella.
Helposti on tuntunut paino tippuvan, en osannut edes kuvitella näin helppoa painonpudotusta. Nälkää ei ole tarvinnut nähdä ja herkkujakin on mahtunut ruokavalioon.
Liikuntainspiraation sain pukin tuomasta Wii fit -pelistä, josta on ollut ihan oikeasti hyötyä. Liikunta oli aiemmin jäänyt todella minimiin muutaman vuoden takaisen selkäleikkauksen jäljiltä. Ainoastaan kävely sujui ilman kipua. Tuntui että selkä vihoitteli jokaisen liikkeen yhteydessä eikä oikein uskaltanut edes mitään yrittää.
Fitillä sitten aloin joogailemaan ja kas kummaa: nykyään onnistuu tavaroiden nostelut, haravointi ja jopa hölkkä
. Isäntäkin on mielissään kehittyneestä notkeudesta
.
Vielä muutama kilo olisi tarkoitus pudottaa, jotta bmi:n saisi tuonne 22-23 luokkaan.
Nopsasti on alkuun paino pudonnut, voipi olla että nyt kun laihduttaa "normaalipainon rajoissa" voi tuo vauhti hieman hidastua. Onpas mukavaa tituleerata itseään normaalipainoiseksi
.
Suklaatia
perjantaina, 10. huhtikuuta 2009 klo 18:04
Hurjan paljon onnea Marjiz!!!
Marjiz
perjantaina, 10. huhtikuuta 2009 klo 21:16
Kiitoksia
. Olotila on kyllä aika euforinen
Pikkuisen mietityttää että onko painonpudotusvauhti ollut liian kova. Mutta mutta... nälkää en ole nähnyt ja paino ei ole junnannut paikoillaan, joten säästöliekillä en kuitenkaan ole. Päivittäiset vajeet ovat jääneet kyllä pääosin suositusten alle, keskimääräinen energia päivässä lienee 1300-1500 Kcal.
Joku viisaampi vastatkoon
. Samoilla vajeilla ajattelin kyllä jatkaa siihen asti että paino on tavoitepainossa.
Sivun alkuun
Hae keskusteluista
Uusimmat ketjut
Vertaisryhmät
»
Verkkiksen laihdutusryhmä
tänään
kello 01:18
Vertaisryhmät
»
-20 kg 2012 loppuun mennessä!!!
tänään
kello 00:45
Arjen pulinat
»
KESÄ! Ja vinkit selviytymiseen....
tänään
kello 00:11
Arjen pulinat
»
Marsuttelijoita
tiistaina, 22. toukokuuta 2012 klo 23:40
Omalla vastuulla
»
Juttailu
tiistaina, 22. toukokuuta 2012 klo 23:35
Rekisteröidy
Yhteistyössä