Onko KK:ssa muita, joita viehättää esimerkiksi fingerporilaisuus, munansaannokset, sanojen ja sanontojen kaksimielisyydet jne?
.... TIlannekomiikan voisi vielä lisätä tuonne listan jatkoksi. Huono huumori on huonoa,lapsellista tai yksinkertaista muiden ihmisten mielestä. Minusta se on tietenkin parasta. Viivi ja Wagner on tylsä sarjakuva, eikä jaksa naurattaa. SInänsä siis huonoa huumoria (=liian aikuista?). Terminologia on vaikeaa!.
Onko KK:ssa muita, joita viehättää esimerkiksi fingerporilaisuus, munansaannokset, sanojen ja sanontojen kaksimielisyydet jne?Minulle esimerkiksi tulee joka kerta mieleen jotain ihan muuta, kun näen tämän ketjun otsikon.Miten huono huumorintaju on vaikuttanut elämääsi? Oletko tirskunut väärässä tilanteessa ja saanut julkista paheksuntaa? Onko muilla vaikeuksia ymmärtää vitsejäsi? Joudutko hihittämään Fingerporille yksin? Jaa kokemuksesi kohtalotovereidesi kanssa!
Minulle esimerkiksi tulee joka kerta mieleen jotain ihan muuta, kun näen tämän ketjun otsikon.
Ja tunnustan, että joskus siitä tulee perheen sisällä sanomista, kun sekä mies että perheen teinit nyrpistelevät ja tuhahtelevat äidin huumorintajulle.