Ladataan...
Sähköpostiosoite
Salasana
kirjaudu
Tilaa uusi salasana
Täytä alla olevaan kenttään rekisteröitymisen yhteydessä antamasi sähköpostiosoite. Saat paluupostissa linkin, jota klikkaamalla saat uuden salasanan.
Sähköpostiosoite
ruoka
liikunta
edistyminen
foorumi
ARTIKKELIT
|
ASIANTUNTIJAT
|
reseptit
|
tutustu
|
REKISTERÖIDY
OMAT TIEDOT
Kiloklubin keskustelut
>
Arjen pulinat
> Hei me karpataan - ohjelma
Otsikko
Viesti
Lisää hymiöitä
Lihavoitu
Kursiivi
Alleviivaus
Yliviivaus
Lainaus
Kappale
linkki
Voit lisätä hymiön klikkaamalla sitä.
[b]
lihavoitu
[/b]
[i]
kursiivi
[/i]
[u]
alleviivattu
[/u]
[quote]lainattu teksti[/quote]
Merkitse suosikiksi
Poista suosikeista
Hei me karpataan - ohjelma
Sivu:
1
2
>
pusutoukka
pessimisti ei pety
sunnuntaina, 8. tammikuuta 2012 klo 09:29
Katoitteko eilettäin?
Miltä vaikutti kokeneiden karppaajien silmissä?
Ite en osaa sanoa mitään ku en niistä asioista tiedä niin paljoa.
Duchess
sunnuntaina, 8. tammikuuta 2012 klo 09:42
Ööö, joo, katsoin. Toivottavasti ohjelmaan tulee jotain muutakin kuin vain mainoksia... Munakasta tässä nytkin aamupalaksi pistelen, joten ei uutta ainakaan vielä siellä ruokapuolella. Mielenkiintoista ehkä ensi viikolla ne lääkärin kommentit. Ajattelin katsoa ohjelman myös ensi viikolla ja vasta sen jälkeen muodostaa mielipiteen jatkosta...
Erihanna
ERKillä.
sunnuntaina, 8. tammikuuta 2012 klo 23:04
Komediaahan tuo oli.
Aika huomaamatonta tuotesijoittelua, todellakin.
Näin "kokeneelle karpillle" karppaus on kyllä jotain ihan muuta kuin Karppis-leipää, vähähiilarisia eineksiä, Atkins-patukoita saati sitten rasva- ja hiilarisieppareita.
Mutta se lääkäri vaikutti fiksulta, joten ehkä sitä sarjaa tulee kuitenkin sivusilmällä katsottua.
Erihanna ERKillä
http://karppaus.info
Sohvi
Klubiemäntä
Vähän päivässä, paljon viikoissa!
sunnuntaina, 8. tammikuuta 2012 klo 23:31
Täydellistä eri firmojen mainontaa koko ohjelma. Alkoi jo heti ensi minuuteilla. Lääkäri tais olla ainoa valopilkku ohjelmassa.
Pippurix
maanantaina, 9. tammikuuta 2012 klo 08:35
Mielenkiinnolla odotin tätä ohjelmaa, mutta ainakin ensimmäinen osa oli kyllä hämmentävää tuotemainostusta. Ei siinä paljon ollut mitään oikeaa asiaa. Jos kuitenkin vielä seuraavan katsoisi, että mihin suuntaan homma kehittyy.
Liliath
Kaunistelematon blogini tuhtiudestani: http://mielikaunis.blogspot.com/
maanantaina, 9. tammikuuta 2012 klo 08:55
Mä tulen varmasti seuraamaan ohjelmaa jatkossakin, vaikka toki itseäkin häiritsi suunnattomasti se tuotesijoittelu. En usko, että ohjelmasta on tosikarpeille mitään iloa, MUTTA aloitteleville karpeille voi ollakin. Jos ei muuta, niin ainakin pääsee seuraamaan, mitä uusi ruokavalio tekee testaajille.
http://mielikaunis.blogspot.com/
kevyeksi
maanantaina, 9. tammikuuta 2012 klo 10:10
Miltä kanavalta tulee?
Duchess
maanantaina, 9. tammikuuta 2012 klo 18:46
TV5
Mussutti
torstaina, 12. tammikuuta 2012 klo 18:13
Aivan kammottava ohjelma. Mielestäni ei ollut mitään tekemistä karppaamisen kanssa. Ja en ole ollenkaan varma, että lääkäri oli mikään lääkäri, mielestäni niin ei edes väitetty. Tietokoneella oli hei me karpataan - logo, eikä mies puhunut mitään asiaa. Mielestäni oli tuotu ohjelmaan vain siksi, että olisi joku auktoriteetti, jota ihmiset voisivat uskoa.
akkuli
Joka päivä oppii jotain uutta!
perjantaina, 13. tammikuuta 2012 klo 09:45
Oli kai se lääkäri joku "ihan oikee lääkäri", joku urheiluun ja niitten ruokavalioon erikoistunut tai joku sen sellainen.
Se mitä mää ohjelmassa karsastin, oli se pillereiden esittely. En minä halua olla missään tekemissä sellaisten yksipuolisten dieettien tai ruokavalioiden kanssa, missä kaikki tarvittava ei tule ruuasta. Tiedän, ettei oikea karppaus ole sellaista, että tarvii turvautua pilleripurkkiin, mutta tuosta ohjelmasta sai sen kuvan.
Eikä kai "oikea karppaus" ole sellaista, että jatketaan syömistä kuten ennenkin, mutta vaan etsitään väkisin esim. leivästä se karppi-versio. Mun käsittääkseni syödään sellaista ruokaa, joka on luontaisesti vähähiilihydraattista tai sisältää muuten enimmäkseen niitä hitaita hiilareita. Ei kai alkoholiongelmaistakaan kehoteta vaihtamaan keskiolutta alkoholittomaan olueen, vai..
Sitä paitsi osaan mää tehdä munakasta ilman opetustakin. Ne unohti aivan kertoa, että MIKSI sitä munakasta tehtiin, mitä karppia siinä oli ja miksi se oli parempi kuin joku muu vaihtoehto jne.
Ekan jakson perusteella siis aika turha ohjelma. Taidan kuitenkin katsoa vielä toisen kerran, että mihin suuntaan se kehittyy ja jos ei ala yhtään oikeaa asiaa tulla ja kunnon perusteluita yms. niin jätän sitten katsomatta.
Sivu:
1
2
>
Sivun alkuun
Hae keskusteluista
Uusimmat ketjut
Omalla vastuulla
»
Juttailu
tänään
kello 19:31
Vertaisryhmät
»
65 kg:n tavoittelijat
tänään
kello 19:23
Vertaisryhmät
»
115 kg:n tavoittelijat
tänään
kello 19:22
Vertaisryhmät
»
70 kg:n tavoittelijat
tänään
kello 19:21
Vertaisryhmät
»
55 kg:n tavoittelijat
tänään
kello 19:20
Rekisteröidy
Yhteistyössä